Pomiary oświetlenia Warszawa

Właściwe natężenie światła w budynkach mieszkalnych, obiektach usługowych czy przemysłowych to gwarancja bezpieczeństwa, a także wysokiej koncentracji w trakcie pracy. Właśnie dlatego wykonujemy pomiary oświetlenia – Warszawa i okolice, to miejscowości, w których pracujemy. 

W tym celu wykorzystujemy najlepsze mierniki, a także przestrzegamy zasady gwarantujące wysoką skuteczność przeprowadzanych przez nas analiz. Przekonaj się, czym wyróżniają się nasze usługi i zadbaj o dobre światło w każdym budynku.

pomiary oświetlenia warszawa

Jakie pomiary oświetlenia wykonujemy?

Zadbamy o to, by światło już nigdy nie stanowiło zagrożenia dla bezpieczeństwa bądź nie powodowało dyskomfortu w pracy.

Warszawa jest jednym z miejsc, gdzie przeprowadzamy takie analizy i testy. Zapewniamy kompleksowe usługi, a wśród nich znajdziesz m.in.:

pomiary natężenia oświetlenia
pomiary równomierności oświetlenia
pomiary oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego
pomiary oświetlenia na stanowisku pracy
analizę powstawania i usuwania zjawiska olśnienia

Dzięki przeprowadzonym przez nas pomiarom zyskasz pewność, że oświetlenie nie będzie wpływało negatywnie na wyniki pracowników. Poza tym zlikwidujesz problemy typu światło odbijające się w monitorze komputera. W ten sposób znacznie zwiększy się komfort fizyczny i psychiczny w trakcie wykonywania codziennych obowiązków. Odpowiednie oświetlenie ma też znaczący wpływ na bezpieczeństwo. Dlatego lekceważenie przepisów i brak kontroli oświetlenia może doprowadzić do wielu negatywnych skutków, więc koniecznie zadbaj o odpowiednie natężenie oświetlenia.

Najważniejsze zasady pomiaru oświetlenia

Lata doświadczeń oraz liczne zlecenia, które wykonaliśmy, sprawiły, że wiemy, jak dokładnie należy postępować w trakcie wykonywania pomiarów natężenia oświetlenia. Dzięki temu mamy pewność, iż otrzymane wyniki są zgodne z rzeczywistym stanem, a Ty otrzymasz dokładną analizę. Właśnie dlatego działamy według określonych zasad, które możesz poznać, by jeszcze lepiej zrozumieć, jak profesjonalnie podchodzimy do powierzonych zadań.

warszawa z lotu ptaka

Kontrola sprzętu

Przed rozpoczęciem właściwych pomiarów oświetleniowych zawsze sprawdzamy jakość wykorzystywanych urządzeń. Zaczynamy od sprawdzenia czystości głowicy miernika, a następnie włączamy sprzęt i kontrolujemy, czy wskazywana wartość wynosi zero. Jeżeli tak jest, to przystępujemy do właściwych pomiarów oświetlenia.

Dostosowanie warunków otoczenia

W trakcie sprawdzania natężenia światła bardzo ważne są odpowiednie warunki otoczenia, ponieważ wpływają na wiarygodność wykonywanych pomiarów. Właśnie dlatego konieczna jest kontrola temperatury oraz wilgotności w danym pomieszczeniu. Zawsze postępujemy zgodnie z zasadami określonymi przez producenta miernika, a dzięki temu o każdej porze roku możesz mieć pewność, że wykonany przez nas na stanowisku pracy pomiar natężenia będą zgodne z prawdą.

Odpowiednie ustawienie urządzenia

Podczas wykonywania pomiarów ważny jest każdy szczegół. Zadbaliśmy nawet o to, by osoba badające natężenie światła miała właściwy strój. Wiąże się to z tym, że biały kolor odbija światło. Ważne jest także to, że każdy pracownik naszej firmy w trakcie pomiarów przyjmuje odpowiednią pozycję, dzięki której nie zasłania światła. W ten sposób wiemy, iż wyniki na pewno będą zgodne z aktualnym stanem.

Zachowanie ciemności w pomieszczeniu

Pomiary oświetlenia muszą być wykonywane w ciemności. Dlatego konieczne jest zasłonięcie okien bądź po prostu przeprowadzenie kontroli w nocy. Dzięki temu mamy pewność, że światło słoneczne nie wpłynie negatywnie na wiarygodność badań.

Gdzie wykonujemy pomiary oświetlenia?

Zgodnie z naszą ofertą przeprowadzamy analizę natężenia światła w różnych budynkach. Zazwyczaj są to obiekty handlowo-usługowe, przemysłowe

i mieszkalne, a także magazyny. Ze względu na lokalizację naszej firmy najczęściej prowadzimy pomiary oświetlenia w Warszawie. Dzięki temu możemy z łatwością dostosować analizę do Twoich potrzeb, a także warunków koniecznych do przeprowadzenia wiarygodnych badań. 

Jeżeli chcesz przeprowadzić analizę w innym mieście w okolicy lub jesteś właścicielem budynku, to po prostu skontaktuj się z nami, a na pewno znajdziemy jakieś rozwiązanie.

Ile kosztują pomiary oświetlenia w Warszawie?

Każdego klienta traktujemy indywidualnie, dlatego ceny naszych usług są zależne od wielkości zlecenia, rodzaju obiektu, a także miejsca, gdzie będziemy przeprowadzali pomiary oświetlania. W trakcie ustalania ceny ważne jest również to, jaki ma być zakres oferowanych przez nas usług. Dopiero gdy weźmiemy pod uwagę wszystkie te aspekty, to będziemy mogli podać Ci dokładną wycenę. Napisz lub zadzwoń do nas, a na pewno przekażemy Ci wszystkie informacje dotyczące kosztów za pomiary oświetlenia.

Czym wykonujemy pomiary oświetlenia?

Wykorzystujemy tylko najlepszy sprzęt, dzięki któremu jesteśmy w stanie wykonać pomiary oświetlenia. Właśnie dlatego stosujemy sprzęt honorowany przez Straż Pożarną, Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne oraz Państwową Inspekcję Pracy. Dzięki temu wiemy, że otrzymasz dokładne wyniki, które faktycznie wpłyną na bezpieczeństwo budynku oraz wysoką jakość pracy.

Do pomiarów oświetlenia stosujemy mierniki posiadające ważne świadectwo wzorcowania. W ten sposób wyniki z luksomierza są zgodne z rzeczywistym stanem. Wyróżniamy się nie tylko wykorzystywaniem najlepszych sprzętów, ale również wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu analizy w naszym wykonaniu są wyjątkowo sprawne, a przy tym bardzo dokładne.

Dlatego masz gwarancję tego, że otrzymane wyniki są zgodne z rzeczywistym stanem, więc na pewno wszystkie osoby przebywające w budynku będą bezpieczne, a wykonywanie obowiązków zawodowych będzie jeszcze łatwiejsze. Jedyne, co musisz zrobić, by to osiągnąć, to skorzystać z pomiarów oświetlenia bądź innym mieście, a już wkrótce przekonasz się, jak profesjonalną i doświadczoną firmą jesteśmy.

Pomiary oświetlenia na stanowisku pracy i nie tylko

Aby każdy pracownik mógł efektywnie wykonywać swoje obowiązki, powinien mieć zapewnione dobre warunki na swoim stanowisku pracy. Odpowiedni dobór oświetlenia i natężenia światła może mieć ogromny wpływ na komfort i wydajność pracy.

Okresowe pomiary oświetlenia są jednym z etapów weryfikacji oświetlenia wnętrz i powinny być odniesione do dokumentacji projektowej oświetlenia. Niestety często zdarza się, że wiele osób przed wykonaniem pomiaru dysponuje niekompletną dokumentacją lub w ogóle jej nie posiada. Pomiary natężenia oświetlenia należy wykonywać okresowo zgodnie z przepisami bhp.

Wpływ natężenia oświetlenia ogólnego na stanowiskach pracy na człowieka może mieć duży wpływ na bezpieczeństwo i wydajność pracy. Dlatego powstały przepisy, które regulują wymagane wartości oraz rodzaje oświetlenia w pomieszczeniach, w których ludzie pracują lub przebywają. Okazuje się, że wykonywanie pomiarów natężenia oświetlenia stało się priorytetem dla każdego stanowiska pracy.

Prowadząc badania natężenia światła na stanowiskach pracy, zaleca się stosowanie wytycznych pochodzących z norm serii PN-EN 12464. Norma PN-EN 12464-1:2012 wprowadziła nowe określenie “natężenie oświetlenia w polu bezpośredniego otoczenia”. To określenie zależy od natężenia oświetlenia w polu zadania oraz powinno zapewniać równomierność oświetlenia w polu widzenia. Czasami można posiłkować się przepisami zawartymi w wycofanych już normach PN-E-04040-03:1983 “Pomiary fotometryczne i radiometryczne – Pomiar natężenia oświetlenia” oraz PN-E-02033:1984 “Oświetlenie wnętrz światłem elektrycznym”.

Jeżeli poziom równomierności oświetlenia jest zbyt duży, to może pojawić się ryzyko pojawienia się zjawiska olśnienia, które może zmniejszyć zdolność rozpoznawania szczegółów lub nawet spowodować poczucie dyskomfortu. Regularne wykonywanie pomiarów oświetlenia może mieć duży wpływ na efektywność, wydajność, a nawet odpowiednie samopoczucie pracowników.

Skuteczne pomiary natężenia oświetlenia

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego jak duży wpływ na samopoczucie może mieć barwa światła. Optymalne oświetlenie powinno być zbliżone do światła dziennego. Źródło światła dzielimy według temperatury barwowej: chłodne, neutralne i ciepłe. Temperaturę barwową można określić również za pomocą wskaźnika oddawania barw Ra.

Pomiary natężenia oświetlenia pomagają wyliczyć równomierność oświetlenia dla dowolnego miejsca. Najczęściej wykonuje się je na stanowisku pracy – pomiary wykonywane cechują się dużą dokładnością. Zadbaj o swoje stanowisko pracy już dzisiaj.

Jeżeli chcesz wykonać dokładne pomiary natężenia oświetlenia w swoim biurze lub domu, zadzwoń do nas i umów termin. Mamy ogromne doświadczenie w wykonywaniu pomiarów oświetlenia.

Dlaczego ważne jest odpowiednie natężenie światła?

pomiary oświetlenia

Właściwy dobór światła, a także jego kolor i moc wpływają na komfort psychiczny człowieka. Dlatego tak ważne jest to, by w miejscach, z których korzystają pracownicy, klienci lub inne osoby przebywały w pomieszczeniu z odpowiednim oświetleniem. Właśnie dlatego pomiary oświetlenia sprawią, że znacznie poprawi się wydajność i koncentracja ludzi przebywających w danym pomieszczeniu.

Istotne jest także to, iż niewłaściwe oświetlenie nie tylko wpływa negatywnie na zdrowie psychiczne, ale również fizyczne. W końcu dłuższe przebywanie w pomieszczeniu wysyłającym zbyt wiele bodźców świetlnych przyczynia się do powstawania wad wzroku oraz zwiększenia uczucia zmęczenia. Właśnie z tego powodu tak ważne jest to, żeby oświetlenie spełniało wszystkie regulacje prawne. Zajmiemy się tym, by Twoi pracownicy zawsze czuli się komfortowo w miejscu pracy, ale też zadbamy o zachowanie bezpiecznej mocy światła w każdym budynku.

Skontaktuj się z nami

EnerMitel Sp. z o.o.

ul. Marcina z Wrocimowic 12L lok. 32
03-145 Warszawa

O firmie

EnerMitel Warszawa – pomiary elektryczne, pomiary oświetlenia, termowizja, instalacje elektryczne, audyt energetyczny i świadectwa charakterystyki energetycznej. Oferujemy kompleksowy zakres usług z zakresu energetyki i instalacji elektrycznych dla firm, instytucji i klientów indywidualnych w całej Polsce. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wszechstronności i indywidualnemu podejściu do klienta sprostamy każdemu zadaniu! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty!