Termowizja Warszawa

Badanie termowizyjne pozwala sprawdzić emitowane przez określony budynek ciepło. Zazwyczaj dotyczy to domów jedno- lub wielorodzinnych, jednak mogą to być też biurowce, magazyny, hale produkcyjne, a nawet obiekty handlowe, przemysłowe i usługowe.

Przy pomocy specjalnych urządzeń jesteśmy w stanie dokładnie sprawdzić, jak rozkłada się ciepło w danym budynku. Dzięki temu potrafimy oszacować, gdzie następuje największa utrata energii cieplnej, a także ustalamy, gdzie należy dokonać ewentualnych zmian. W ten sposób nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale również zadbasz o środowisko naturalne, a pomoże Ci w tym właśnie termowizja. Warszawa bądź okolice – właśnie w tych regionach przede wszystkim świadczymy te usługi.

badanie termowizyjne

Dlaczego warto wykonać badanie termowizyjne w Warszawie?

badanie termowizyjne w warszawie

Kontrola i diagnoza – właśnie to sprawi, że każdy budynek będzie mniej podatny na utratę ciepła. Pamiętaj, że nawet obiekty stworzone z myślą o niskiej energochłonności bądź wykorzystanie specjalnie przystosowanych materiałów nie gwarantuje pełnej szczelności budynku. Wiele zależy od profesjonalizmu osób odpowiedzialnych za montaż lub wykonanie. Jeżeli popełnili jakiś błąd w trakcie pracy, to mogło dojść do powstania tzw. mostków cieplnych, czyli miejsc skąd ucieka ciepło z domu. W takich sytuacjach możesz dostrzec nagły wzrost kosztów ogrzewania budynku. Wtedy przyda Ci się termowizja. Warszawa jest jednym z miast, gdzie sprawdzimy, czy z danego obiektu ucieka ciepło, a także doradzimy Ci, jak możesz sobie poradzić z tym problemem. W ten sposób znacząco zmniejszysz koszty ogrzewania budynku. 

Jednak pamiętaj, że nie jest to jedyna korzyść tego, że przeprowadzimy dla Ciebie badanie termowizyjne, dlatego przekonaj się, co jeszcze możesz zyskać, czyli m.in.:

  • wykrycie usterek i wad elementów konstrukcyjnych budynku,
  • pewność, czy instalacje elektryczne oraz wentylacyjne działają w prawidłowy sposób,
  • zastosowanie w pełni nieinwazyjnego urządzenia,
  • zlokalizowanie grzybów bądź zawilgoceń,
  • otrzymanie odpowiedzi na pytanie, co zrobić, by pozbyć się utraty ciepła w budynku,
  • sprawdzenie, jak zmienia się rozkład temperatur wewnątrz i na zewnątrz danego obiektu,
  • ograniczenie kosztów ogrzewania budynku,
  • sprawienie, że obiekt stanie się przyjazny dla środowiska naturalnego.
termowizja w warszawa

Badania kamerą termowizyjną - Czym wykonujemy pomiary termowizyjne?

Do przeprowadzania badań termowizyjnych w Warszawie wykorzystujemy tylko najnowocześniejsze kamery termowizyjne. Dzięki temu wiemy, że otrzymane wyniki będą trafne, a analiza w pełni skuteczna. Właśnie dlatego badania przeprowadzamy przy użyciu sprawdzonej kamery termowizyjnej. Do produkcji tego urządzenia stosuje się technologie, które do tej pory były wykorzystywane jedynie przez wojskowych.
Jednak termowizja jest również bardzo przydatna w budownictwie, a przy pomocy takiej kamery z łatwością ocenimy, czy w budynku są jakieś nieszczelności bądź braki materiału. Poza tym ten specjalistyczny sprzęt rejestruje promieniowanie magnetyczne z zakresu podczerwieni, a następnie zamienia go w widzialny obraz. W ten sposób na naszym ekranie pokazują się barwy, dzięki którym wiemy, gdzie następuje utrata ciepła, a także, w jakich miejscach budynek jest w pełni szczelny. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a już niedługo przekonasz się, na jakich zasadach działa stosowana przez nas kamera termowizyjna.

Kiedy przeprowadzamy badania termowizyjne?

Temperatura na zewnątrz orz wewnątrz badanego obiektu, jest kluczowa do przeprowadzanie prawidłowej termowizji. Właśnie dlatego w Warszawie wykonujemy te badania w trakcie tzw. sezonu grzewczego. Najlepszą porą jest zima, jesień, a także wczesna wiosna. Dzięki temu jesteśmy w stanie jeszcze skuteczniej określić, gdzie dochodzi do jakichś ubytków ciepła. Poza tym takie pory roku sprawiają, że jeszcze szybciej przeprowadzimy badanie nawet w dużych budynkach.
Standardowo wykonujemy termowizję w Warszawie, gdy na zewnątrz jest określona temperatura. Najlepiej, jeśli jest to ok. 3-5 st. C. Poza tym w budynku powinno być między 21 a 24 st. C. W trakcie naszej pracy zwracamy również uwagę na stopień nasłonecznienia, ponieważ on również może decydować o skuteczności przeprowadzonego badania. Właśnie dlatego najtrafniejsze wyniki otrzymamy w godzinach porannych, po południu bądź przy pochmurnej pogodzie. Poza tym budynek nie powinien być wilgotny, a wiatr nie może przekraczać 1 m/s. W przypadku zbyt silnych podmuchów wyniki będą fałszywe, ponieważ wiatr ochładza ściany, a w konsekwencji trudniej jest wyłapać mostki termiczne.
termowizja

Badania termowizyjne Warszawa - Jakie badania wykonujemy?

Od wielu lat specjalizujemy się w badania termowizyjnych, dzięki temu gwarantujemy Ci przeprowadzenie skutecznej kontroli. W ten sposób bardzo szybko będziesz mógł poradzić sobie z utratą cieplną. Poza tym doświadczenie oraz wiedza, jaką mamy, sprawiła, że rozszerzyliśmy ofertę, by jeszcze lepiej zadbać o Twoje finanse, a także o ekologię. Właśnie dlatego termowizja Warszawa jest w pełni dostosowana do Twoich potrzeb – wystarczy, że skorzystać z opcji, która Ci odpowiada. Przekonaj się, jakie badania wykonujemy i zadbaj o utrzymanie ciepła w każdym budynku. Zwróć też uwagę na to, że na zakończenie kontroli sporządzamy protokół zgodny z obowiązującą normą, które są istotne w trakcie ubezpieczania nieruchomości bądź składania reklamacji u wykonawcy, dewelopera itp.
Termowizja rozdzielni elektrycznych i szaf sterujących
Pomożemy Ci bardzo szybko wykryć ewentualne zagrożenia np. awarie instalacji elektrycznej, które często kończą się pożarami. Poza tym termowizja rozdzielni elektrycznych i szaf sterujących jest w pełni bezpieczna i nie wymaga wyłączenia zasilania.
Termowizja budynków i chłodni
Sprawdzimy, gdzie następuje utrata ciepła, a także doszło do ewentualnych usterek. Poza tym termowizja budynków i chłodni w Warszawie oceni jakość wykonania wielu prac budowlanych oraz ograniczy koszty użytkowania.
Termowizja budynków i chłodni
Wykryjemy, gdzie doszło do uszkodzenia izolacji lub wszelkich nieszczelności. Termowizja rurociągów jest też stosowana do wykrywania ich podziemnych tras.
Termowizja maszyn i urządzeń
Pomożemy Ci bardzo szybko wykryć ewentualne zagrożenia np. awarie instalacji, które często kończą się pożarami. Poza tym termowizja rozdzielni elektrycznych i szaf sterujących jest w pełni bezpieczna i nie wymaga wyłączenia zasilania.
Termowizja instalacji CO
Sprawdzimy, gdzie następuje utrata ciepła, a także doszło do ewentualnych usterek. Poza tym termowizja budynków i chłodni w Warszawie oceni jakość wykonania wielu prac budowlanych oraz ograniczy koszty użytkowania.
Lokalizacja wycieków
Wykryjemy, gdzie doszło do uszkodzenia izolacji lub wszelkich nieszczelności. Termowizja rurociągów jest też stosowana do wykrywania ich podziemnych tras.

Skontaktuj się z nami

EnerMitel Sp. z o.o.

ul. Marcina z Wrocimowic 12L lok. 32
03-145 Warszawa

O firmie

EnerMitel Warszawa – pomiary elektryczne, pomiary oświetlenia, termowizja, instalacje elektryczne, audyt energetyczny i świadectwa charakterystyki energetycznej. Oferujemy kompleksowy zakres usług z zakresu energetyki i instalacji elektrycznych dla firm, instytucji i klientów indywidualnych w całej Polsce. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wszechstronności i indywidualnemu podejściu do klienta sprostamy każdemu zadaniu! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty!