Audyty efektywności energetycznej i dofinansowania

Audyt energetyczny budynku stanowi dokument zawierający ocenę aktualnego stanu technicznego obiektu, z punktu widzenia zużycia energii, wraz ze wskazaniem optymalnych przedsięwzięć modernizacyjnych, które pozwolą zmniejszyć jego zapotrzebowanie na energię. Przeważnie audyt energetyczny budynku, domu jedno- lub wielorodzinnego czy mieszkania dotyczy docieplenia, wymiany stolarki okiennej, modernizacji instalacji centralnego ogrzewania lub chłodzenia i wentylacji, zastosowania odnawialnych źródeł energii, inwestycji w rozwiązania energooszczędne itd. Warto podkreślić, że stosunkowo łatwo jest uzyskać dofinansowanie do audytu energetycznego (np. w ramach programu „Czyste Powietrze”), które pozwala znacząco obniżyć koszty przeprowadzanej operacji.

Audyt energetyczny a ulga termoizolacyjna

inżynier wykres

Audyt energetyczny budynku mieszkalnego pozwala przede wszystkim precyzyjnie określić działania, które umożliwią realne obniżenie kosztów eksploatacyjnych budynku. Na tego typu operację składa się m.in. pozyskiwanie wszelkiego rodzaju informacji i wykonywanie pomiarów, analiza uzyskanych danych, a także opracowanie raportu. Na podstawie otrzymanych wyników dobiera się rozwiązanie optymalne dla domu czy mieszkania. Przeprowadzenie audytu efektywności energetycznej budynku może być konieczne do ubiegania się o dofinansowanie w ramach rządowych, regionalnych lub unijnych programów wsparcia działań termomodernizacyjnych. Jego wykonanie jest konieczne na przykład do złożenia wniosku o przyznanie premii termomodernizacyjnej. Premia ta jest z kolei przyznawana na przedsięwzięcia termomodernizacyjne polegające na przeprowadzeniu prac, w wyniku których nastąpi zmniejszenie rocznego zapotrzebowania na energię konieczną do ogrzewania danego budynku oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Nie jest to świadczenie pieniężne, a stanowi częściową spłatę kredytu zaciągniętego na poczet remontu. Audyt energetyczny do ulgi termomodernizacyjnej można uzyskać m.in. dzięki programowi „Czyste Powietrze”, który umożliwia też wymianę starych systemów ogrzewania na nowoczesne, bezpieczne dla środowiska rozwiązania.

Audyt energetyczny dla domów i budynków jedno- lub wielorodzinnych

Wykonujemy audyty energetyczne zarówno dla budynków użyteczności publicznej oraz wielorodzinnych budynków mieszkalnych należących do spółdzielni lub wspólnot mieszkaniowych, jak i dla prywatnych właścicieli domów jednorodzinnych. Oferujemy kompleksową ocenę, a także profesjonalnie wykonany raport. Pomożemy Państwu dobrać najkorzystniejszą metodę termoizolacji! Przeprowadzamy również analizy dla budynków przedsiębiorstw, hal produkcyjnych itp.

Skontaktuj się z nami

EnerMitel Sp. z o.o.

ul. Marcina z Wrocimowic 12L lok. 32
03-145 Warszawa

O firmie

EnerMitel Warszawa – pomiary elektryczne, pomiary oświetlenia, termowizja, instalacje elektryczne, audyt energetyczny i świadectwa charakterystyki energetycznej. Oferujemy kompleksowy zakres usług z zakresu energetyki i instalacji elektrycznych dla firm, instytucji i klientów indywidualnych w całej Polsce. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wszechstronności i indywidualnemu podejściu do klienta sprostamy każdemu zadaniu! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty!